Radiowa Akademia Zdrowego Odżywiania ponownie na antenie! To już druga edycja popularnej serii audycji z udziałem naukowców Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie. Wracamy do Was z kolejną porcją wiedzy o żywności i dobrych nawykach żywieniowych.

Od 10 sierpnia do 10 września w każdy wtorek i piątek między godziną 13.00 a 14.00 spotkacie się z ekspertami z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN – mikrobiologami, chemikami, biologami i technologami żywności, którzy przybliżą Wam fakty i ciekawostki na temat zdrowego odżywiania i rozprawią się z powszechnymi mitami na temat żywności. Kampania jest częścią projektu EIT Food #AnnualFood Agenda.

Czy dieta matki może wpłynąć na zdrowie nie tylko jej potomstwa ale i kolejnych pokoleń? Czym jest otyłość ukryta? Jak uchronić się przed zakażeniem bakteriami chorobotwórczymi w swojej kuchni? Dlaczego warto sięgać po ryby ze stawów hodowlanych? Kim są flekistarianie i czy Ty też jesteś jednym z nich? Jaką rolę mogą odgrywać maliny w walce z zaburzeniami funkcjonowania wątroby? Jak samodzielnie przygotować naturalne probiotyki? To tylko niektóre z wielu tematów, które poruszą naukowcy w ramach nadchodzącej kampanii.

„Wracamy do słuchaczy Radia Olsztyn z nową edycją Radiowej Akademii Zdrowego Odżywiania. Chcemy poruszyć te tematy, które budzą w konsumentach najwięcej obaw i wątpliwości, wokół których narosło wiele mitów. Będziemy mówić o żywności pochodzenia zwierzęcego, ale też o roślinnych alternatywach białka. Omówimy kontrowersje wokół ryb hodowanych w systemach zamkniętych i odsłonimy mało znane fakty na temat „dobrej” tkanki tłuszczowej. Całą tę wiedzę o żywności postaramy się podać w lekkostrawnej formie, która będzie też przyjemna dla ucha” – mówi Iwona Kieda, koordynatorka projektu #AnnualFoodAgenda.

Dla wszystkich głodnych wiedzy słuchaczy Organizatorzy przygotowali dodatkowe atrakcje – zachęcamy do śledzenia stron i profili społecznościowych Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie oraz Radia Olsztyn.

 

Data publikacji: 3.08.2021