Budowanie modeli bakterii i łańcuchów genetycznych, komponowanie kosmetyków z liofilizowanych owoców i warsztaty daktyloskopijne – to  tylko niektóre z atrakcji, które czekały uczestników Pikniku „Nauka też sztuka!”, który odbył się na olsztyńskiej starówce w sobotę 25 czerwca br.

Miłośnicy nauki mogli wziąć udział w warsztatach, interaktywnych pokazach, eksperymentach i konkursach, przygotowanych przez naukowców z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie oraz zaproszonych gości z Instytutu Geofizyki PAN w Warszawie, Ogrodu Botanicznego PAN w Powsinie, Instytutu Genetyki i Hodowli Zwierząt w Jastrzębcu i Centrum Nauki Kopernik.

To już druga edycja Pikniku „Nauka też sztuka!” organizowanego w ramach Olsztyńskiego Lata Artystycznego przez Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury. W gronie tegorocznych partnerów imprezy znalazł się również Oddział PAN w Olsztynie i w Białymstoku z siedzibą w Olsztynie. Naukowcy, wychodząc na spotkanie mieszkańcom miasta, pragnęli przybliżyć im rolę nauki w naszym codziennym życiu i zachęcić najmłodszych do odkrywania w sobie „genu naukowca”, który w przyszłości może przerodzić się w życiową pasję.

Relacje:

TVP Olsztyn (od 10:10); Radio Olsztyn

Fotorelacje:

www.olsztyn.com.pl; www.olsztyn24; www.olsztyn.wyborcza.pl

Galeria:

Data publikacji: 5.07.2016