Doktorantka Edyta Walewska nagrodzona za najlepszy poster podczas Fertility 2023

Edyta Walewska, doktorantka z Zespołu Immunologii i Patologii Rozrodu, zdobyła nagrodę SRF Poster Prize Winer za pracę pt. „Impaired decidualisation in obese mice is associated with the upregulation of leptin signalling modulators Socs3 and Ptpn2” podczas tegorocznej konferencji Fertility 2023 „Reproduction in an ageing world”. Organizowana m.in. przez The Society for Reproduction and Fertility (SRF) konferencja odbyła się w dniach 10-14 stycznia br. w Belfaście. Pani Edyta Walewska wykonuje pracę doktorską pod kierownictwem dr. hab. António Galvão.

Przedstawione na konferencji badania zostały zrealizowane w ramach projektów badawczych finansowanych ze środków Narodowego Centrum Nauki:

  • Sonata Bis nr 2019/34/E/NZ4/00349; kierowanego przez dr. hab. António Galvão
  • Preludium 14 nr2019/35/N/NZ4/03496; kierowanego przez mgr Edytę Walewską

To już kolejne wyróżnienie naszej doktorantki, której pracę dostrzegło również the Society for the Study of Reproduction (SSR) w 2021, przyznając nagrodę Best International Abstract Awards

Więcej informacji na stronie konferencji.

Publikacja nagrody.

 

Czytaj więcej

Prof. dr hab. Ryszard Amarowicz i prof. dr hab. Henryk Zieliński uhonorowani Statuetkami św. Jakuba

27 stycznia w Auli widowiskowo-konferencyjnej w Olsztynie odbyła się Gala Wręczenia Nagród Prezydenta Olsztyna – Statuetek św. Jakuba. Działająca pod przewodnictwem Piotra Grzymowicza kapituła przyznała wyróżnienia w 6 kategoriach za lata 2020, 2021 i 2022. Aż dwie statuetki w kategorii Nauka trafiły do naukowców z naszego Instytutu – prof. dr. hab. Ryszarda Amarowicza i prof. dr. hab. Henryka Zielińskiego.

Statuetki św. Jakuba są uhonorowaniem wybitnych osób żyjących i prowadzących swoją działalność w stolicy Warmii i Mazur, które w sposób szczególny angażują się w życie miasta, tworzą jego dorobek naukowy, kulturalny, gospodarczy, a tym samym kształtują wizerunek Olsztyna.

Prof. dr hab. Ryszard Amarowicz – Statuetka Świętego Jakuba 2020

W 1980 roku, będąc absolwentem Wydziału Technologii Żywności Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, rozpoczął pracę na Wydziale Technologii Żywności Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie. Zajmował się badaniem skażenia żywności pestycydami i metalami ciężkimi. Za działalność dydaktyczną został nagrodzony przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Rektora ART. W 1988 r. rozpoczął pracę w Instytucie Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN. Aktualnie kieruje Zespółem Chemicznych i Fizycznych Właściwości Żywności, gdzie bada właściwości przeciwutleniające, przeciwzapalne i antynowotworowe związków biologicznie aktywnych w żywności.

Prof. Amarowicz to najwyżej notowany naukowiec z Polski w dziedzinie nauk o żywności w rankingu opracowanym przez Uniwersytet Stanforda, wydawnictwo Elsevier i firmę SciTech Strategies. W światowych bazach nauki odnotowanych jest ponad 380 pozycji autorstwa Profesora, cytowanych ponad 11 tys. razy, co w efekcie daje mu indeks Hirscha 57 (wg Bazy Scopus).

Potwierdzeniem wysokiej międzynarodowej pozycji jest byłe i aktualne członkostwo Profesora w kilkunastu kolegiach redakcyjnych czasopism naukowych światowej rangi. Wielokrotnie otrzymywał tytuł wyróżniającego się recenzenta prac naukowych, a Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego powierzył mu funkcję przewodniczącego zespołu oceniającego czasopisma naukowe z obszaru technologii żywności i żywienia. Za wybitne osiągnięcia naukowe został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi Prezydenta RP oraz Nagrodą Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego „Najlepszym z Najlepszych”.

Prof. dr hab. Henryk Zieliński – Statuetka Świętego Jakuba 2022

Związany z Olsztynem od 37 lat. Jako absolwent Wydziału Matematyki, Fizyki, Chemii i Astronomii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, kierunku chemia, w 1985 r. rozpoczął pracę na Wydziale Weterynaryjnym Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie. Za działalność badawczą na ART został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi oraz trzykrotnie nagrodzony przez Rektora ART. W 1996 r. rozpoczął pracę w Instytucie Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN. Przez wiele lat kierował Zespółem Chemii i Biodynamiki Żywności.W latach 2010-2020 był redaktorem naczelnym kwartalnika naukowego Polish Journal of Food and Nutrition Sciences. W 2023 roku objął funkcję Zastępcy dyrektora ds. naukowych w Oddziale Nauk o Żywności.

Badania prof. Zielińskiego dotyczą związków biologicznie aktywnych w surowcach roślinnych, głównie w zbożach, oraz ich właściwości funkcjonalnych. W światowych bazach nauki odnotowanych jest niemal 190 pozycji autorstwa Profesora, cytowanych ponad 4600 razy, co w efekcie daje mu indeks Hirscha 35 (wg Bazy Scopus). Osiągnięcia te ulokowały prof. Zielińskiego na liście Top 2% najlepszych naukowców świata. Wielokrotnie wyróżniany i nagradzany za swoją działalność naukową, m.in. Amerykańskie Towarzystwo Chemiczne oraz Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, od którego otrzymał Złoty Krzyż Zasługi. W 2022 roku zespół pod jego kierunkiem odebrał Nagrodę Naukową Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego za badania pt. „Produkty gryczane o potencjalnym znaczeniu w zapobieganiu chorobom cywilizacyjnym – nowa marka Warmii i Mazur”. W uznaniu wybitnych osiągnięć naukowych w tym samym roku otrzymał od władz rodzinnego miasta tytuł „Honorowego Obywatela Miasta Jabłonowa Pomorskiego”.

To kolejne dwie Statuetki św. Jakuba w dorobku Instytutu, zarazem pierwsze w kategorii Nauka. Do tej pory Instytut mógł poszczycić się dwoma wyróżnieniami w kategorii „Szczególne zasługi dla Olsztyna”, przyznanymi prof. dr. hab. Zenonowi Zduńczykowi (2018) oraz w uznaniu Europejskich Nocy Naukowców organizowanych przez Instytut w latach 2014-2017.

Źródło zdjęć: Olsztyn24


 

Czytaj więcej

Nagrody Naukowe Oddziału PAN w Olsztynie i w Białymstoku przyznane

Dr hab. Agnieszka Wacławik, prof. PAN, zdobyła Nagrodę Naukową Oddziału Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie i w Białymstoku za wybitne osiągnięcia naukowe w kategorii nauk biologicznych, rolniczych i medycznych w roku 2022. Wyróżnienie – rekomendacją Kapituły Nagrody, za pogłębienie wiedzy na temat zrozumienia mechanizmów regulujących dwa przeciwstawne sposoby gojenia urazów skórnych – otrzymała prof. dr hab. n. med. Barbara Gawrońska-Kozak.

Prezydium Oddziału PAN nagrodziło dr hab. Agnieszkę Wacławik za znaczące pogłębienie wiedzy z zakresu molekularnych mechanizmów związanych z ustanowieniem i rozwojem ciąży u świni domowej i człowieka. To już VI edycja Nagród Naukowych Oddziału, które przyznawane są pracownikom ośrodków naukowych, uczelni wyższych i instytutów badawczych zlokalizowanych na obszarze Warmii, Mazur i Podlasia. Osiągnięcia kandydatów oceniane są pod kątem m.in. oryginalności tematyki badawczej i metodyki badań, wartości poznawczej, rangi czasopisma lub wydawnictwa, oraz wpływu osiągnięcia na praktyczny rozwój gospodarczo-społeczny i kulturalny regionu.

Dr hab. Agnieszka Wacławik pracuje na stanowisku profesora instytutu w Zespole Mechanizmów Działania Hormonów. Kapituła Nagrody Naukowej PAN nagrodziła dr hab. Agnieszkę Wacławik za cykl publikacji dotyczących molekularnych interakcji między sygnałem zarodkowym i jego mediatorami a układem rodnym we wczesnej ciąży na modelu świni domowej. Dr hab. Wacławik opisała m.in. nową, nieznaną dotąd korzystną rolę prostaglandyny F2α w regulacjach lokalnych procesów zachodzących w macicy i zarodku podczas wczesnej ciąży, jak również wykazała, że mechanizm jej działania jest uniwersalny i niezależny od typu implantacji (badania z udziałem dwóch typów trofoblastów nieinwazyjnego – świni domowej  i inwazyjnego – linia komórkowa trofoblastu ludzkiego). Nagrodzony cykl publikacji składa się z ośmiu prac eksperymentalnych o sumarycznym IF=37,2, opublikowanych w takich czasopismach, jak Biology of Reproduction Placenta, Theriogenology i International Journal of Molecular Science. Badania dr hab. Agnieszki Wacławik pozwalają na lepsze zrozumienie procesów zaangażowanych w ustanowienie ciąży u ssaków i mogą w przyszłości przyczynić się do opracowania terapii ograniczających wysoką śmiertelność zarodków w newralgicznym okresie implantacji zarodków, a tym samym zwiększyć szanse na utrzymanie ciąży i jej prawidłowy rozwój.

Prezydium Oddziału, przychylając się do rekomendacji Kapituły Nagrody, przyznało również wyróżnienie. Otrzymała je prof. dr hab. Barbara Gawrońska-Kozak, liderka Zespołu Biologii Regeneracyjnej z Zespołu Biologicznych Funkcji Żywności, za pogłębienie wiedzy na temat zrozumienia mechanizmów regulujących dwa przeciwstawne sposoby gojenia urazów skórnych: naprawczego, skutkującego wytworzeniem blizny i regeneracyjnego, odpowiedzialnego za gojenie bezbliznowe. W serii publikacji naukowych wykazano po raz pierwszy stymulujący wpływ czynnika Foxn1 na mechanizmy związane z wytworzeniem blizny oraz na mechanizmy kontrolujące/utrzymujące homeostazę niezranionej skóry. Ponadto badania mające na celu wykazanie udziału Foxn1 w procesie starzenia się skóry ujawniły, że wiek, jak i integracja dwóch parametrów: wieku i płci, mają największy wpływ na kondycję skóry. Prowadzone przez prof. Gawrońską-Kozak badania mogą przyczynić się do rozpoznania, a następnie opracowania metody przekierowania procesu naprawczego gojenia ran (bliznowego) na proces regeneracyjny (bezbliznowy), a także stworzenia narzędzi terapeutycznych służących do  stymulowania procesu gojenia w przypadku niegojących się ran (np. u osób w podeszłym wieku bądź diabetyków). Dane literaturowe poparte badaniami prof. Gawrońskiej-Kozak wykazały, że lokalizacja i modulacja ekspresji czynnika Foxn1 w skórze myszy jest analogiczna do ekspresji w skórze człowieka, dzięki czemu osiągnięte wyniki na modelu mysim stanowią istotny wkład w badania nad procesem gojenia ran skórnych u ludzi.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 17 stycznia br. podczas uroczystej sesji zgromadzenia Oddziału PAN w Olsztynie i w Białymstoku.


 

Czytaj więcej

Konkurs na stanowisko doktoranta/stypendysty w Zespole Mechanizmów Działania Hormonów

Zespół Mechanizmów Działania Hormonów, Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk (IRZBŻ PAN) poszukuje stypendystki lub stypendysty, którzy chcieliby rozwijać swoje zainteresowania w obszarze biologii molekularnej i komórkowej, w interdyscyplinarnym zespole prof. Moniki M. Kaczmarek.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 20 luty 2023 r.

Preferowana data rozpoczęcie pracy: nie później niż 1 marca 2023 r.

Jednostka:

IRZBŻ PAN w Olsztynie jest jednym z czołowych polskich instytutów badawczych kategorii A, który prowadzi interdyscyplinarne badania w dziedzinie nauk rolniczych i biologicznych, zarówno o charakterze podstawowym, jak i stosowanym. Instytut posiada najnowocześniejszą infrastrukturę naukowo-badawczą i ma doskonałe zaplecze administracyjne. IRZBŻ PAN zapewnia pracę w stymulującym środowisku naukowym, kładąc nacisk na wzajemną współpracę oraz przekraczanie granic poszczególnych dyscyplin. Współpraca, wymiana wiedzy między naukowcami z różnych dyscyplin jest powszechna i doceniana.

Miasto:

Olsztyn to świetne miejsce pracy, jeśli cenisz sobie bliski kontakt z naturą i spokojne życie. W granicach administracyjnych miasta znajduje się ponad 10 jezior, bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura turystyczna i sportowa, a także zaplecze rekreacyjne. W kalendarzu nie brakuje również wydarzeń kulturalnych i sportowych (więcej na: Wikipedia).

Zainteresowania zespołu:

Badania zespołu prof. Moniki M. Kaczmarek skupiają się na poznaniu mechanizmów zapewniających prawidłowy rozród u ssaków. Szczególnie interesuje nas zrozumienie molekularnej komunikacji między matką a zarodkiem/noworodkiem, która prowadzi do uzyskania zdrowego potomstwa. Więcej na stronie laboratorium prof. Kaczmarek oraz Laboratorium Biologii Molekularnej.

Opis projektu:

W ramach projektu OPUS pt.: „Droga Mleczna do sukcesu rozrodczego: rola leptyny w programowaniu funkcji rozrodczych na przestrzeni pokoleń” będziemy identyfikować szlaki sygnałowe leżące u podstawy „laktokrynnego” mechanizmu, odpowiedzialnego za programowanie wydajności rozrodczej warunkującej sukces rozrodczy gatunku na przestrzeni pokoleń. Ze względu na fakt, że to właśnie rodzice stwarzają odpowiednie warunki do rozwoju potomstwa, postanowiliśmy zbadać, jak niedożywienie matki w okresie laktacji wpływa na wydajność rozrodczą kolejnych pokoleń. Aby osiągnąć cele założone w projekcie zastosujemy model mysi i połączymy metody biologii molekularnej i komórkowej z nowoczesnymi wysokoprzepustowymi badaniami transkryptomu i epigenomu. Zapewniamy możliwość współpracy interdyscyplinarnej w ramach zespołów zlokalizowanych w Instytucie, a także z partnerami krajowymi i zagranicznymi projektu.

Wymagania:

  1. Ukończenie studiów jednolitych magisterskich/studiów II stopnia na kierunku biologia, biotechnologia lub pokrewnym;
  2. Motywacja do pracy naukowej, umiejętność niezależnego myślenia, bardzo dobre umiejętności analityczne i interpersonalne, umiejętność efektywnej współpracy w grupie;
  3. Bardzo dobra znajomość j. angielskiego w mowie i piśmie;
  4. Wcześniejsze doświadczenie w jednym lub więcej z następujących obszarów – biologia molekularna, rozród zwierząt, neurobiologia i badania z zastosowaniem gryzoni, będzie przemawiać na korzyść kandydata/kandydatki.

Oferujemy:

  1. Stypendium doktoranckie w wysokości minimum 3500 zł miesięcznie, przez okres 16 miesięcy;
  2. Pracę naukową bez konieczności prowadzenia zajęć ze studentami;
  3. Wsparcie techniczne, administracyjne i organizacyjne;
  4. Uczestnictwo w kursach, szkoleniach naukowych, a także wsparcie ze strony innych doktorantów oraz świadomy mentoring akademicki.

Informacje dodatkowe:

Doktoranci wybrani zostaną spośród kandydatów w konkursie otwartym, zgodnie zasadami przyznawania stypendiów dla młodych naukowców w projektach badawczych finansowanych przez Narodowe Centrum Nauki (uchwała Rady NCN nr 96/2016 z dnia 27 października 2016 r.) oraz zasadami Europejskiej Karty Naukowca i Kodeksu postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych w ramach strategii HR Excellence in Research.

Jak aplikować?

Zainteresowani kandydaci proszeni są o kontakt z prof. Moniką M. Kaczmarek drogą elektroniczną (m.kaczmarek@pan.olsztyn.pl) i przesłanie do 20.02.2023 roku: CV, listu motywacyjnego, opisu najważniejszych osiągnięć, kopii dyplomu oraz kontaktów do co najmniej dwóch osób (w tym opiekuna naukowego), które będą mogły wystawić opinię na temat kandydata.

Termin składania wniosków może zostać przedłużony do czasu znalezienia odpowiednich kandydatów spełniających wszystkie wymagania.

W CV prosimy o umieszczenie klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w procesie rekrutacji:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w dokumentach aplikacyjnych przez Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie z siedzibą 10-748 Olsztyn ul. Tuwima 10, w celu realizacji procesu rekrutacji wraz z publikacją na stronie internetowej Instytutu pełnych wyników konkursu”.

Klauzula informacyjna:

  1. Administratorem danych osobowych przetwarzanych w ramach procesu rekrutacji jest Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie z siedzibą 10-748 Olsztyn ul. Tuwima 10, tel. 89 523 46 86,
    e-mail: instytut@pan.olsztyn.pl.
  2. Kontakt z inspektorem ochrony danych osobowych jest możliwy pod w/w adresem.
  3. Podane dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji obecnego procesu rekrutacji i przechowywane do czasu jego zakończenia na podstawie wyrażonej zgody (zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a RODO).
  4. Osobie której dane dotyczą przysługuje prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  5. Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo dostępu do swoich danych osobowych, żądania ich sprostowania lub usunięcia. Wniesienie żądania usunięcia danych jest równoznaczne z rezygnacją z udziału w procesie niniejszej rekrutacji. Ponadto przysługuje jej prawo do żądania ograniczenia przetwarzania w przypadkach określonych w art. 18 RODO.
  6. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo do wniesienia skargi do prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych na niezgodne z prawem przetwarzanie jej danych osobowych. Organ ten będzie właściwy do rozpatrzenia skargi z tym, że prawo wniesienia skargi dotyczy wyłącznie zgodności z prawem przetwarzania danych osobowych, nie dotyczy zaś przebiegu rekrutacji.
  7. Dane udostępnione nie będą podlegały profilowaniu ani udostępnieniu podmiotom czy państwom trzecim. Odbiorcami danych mogą być instytucje upoważnione z mocy prawa.
  8. Podanie danych zawartych w dokumentach rekrutacyjnych nie jest obowiązkowe, jednak jest warunkiem koniecznym do udziału w procesie rekrutacji.

 

Czytaj więcej

Naukowcy zbadają dietę o wysokiej zawartości tłuszczu

Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN poszukuje kobiet w wieku 18-45 lat zmagających się z nadwagą lub otyłością (BMI* 25,5-35) do udziału w badaniu naukowym realizowanym we współpracy z Wydziałem Lekarskim Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Projekt ,,KETO-MINOX: Wpływ izokalorycznej, redukcyjnej diety ketogenicznej na metabolizm, stan zapalny, wybrane parametry odżywienia i stres oksydacyjny kobiet z nadwagą i otyłością” ma na celu zbadanie efektywności diety ketogenicznej jako diety odchudzającej wśród kobiet z nadmierną masą ciała. Dieta ketogeniczna to sposób żywienia oparty na wysokiej zawartości tłuszczu w diecie z jednoczesnym ograniczeniem węglowodanów, który prowadzi do wytworzenia stanu ketozy w organizmie (w którym organizm pozyskuje energię nie z cukru – glukozy – ale z tłuszczu nagromadzonego w tkankach). W ramach 8-tygodniowego badania każda z uczestniczek otrzyma całodzienne wyżywienie w formie cateringu. Przed rozpoczęciem, w połowie badania (po 4 tygodniach) oraz na jego zakończenie uczestniczkom zostanie pobrana krew, mocz i kał do badań, próbka oddechu, zostaną zmierzone parametry antropometryczne (waga, obwody, skład ciała) i ciśnienie tętnicze.

Do udziału w badaniu zapraszamy kobiety:

  • w wieku 18-45 lat (w okresie rozrodczym),
  • których BMI* wynosi 25,5 – 35,
  • zmotywowane do udziału w badaniu i redukcji masy ciała,
  • bez chorób przewlekłych wymagających stałego przyjmowania leków.

Korzyści z udziału w badaniu:

  • całodzienne, bezpłatne, zbilansowane przez dietetyka i dostarczone do domu wyżywienie przez cały okres badania (8 tygodni),
  • szansa na utratę zbędnych kilogramów,
  • bezpłatny komplet badań (morfologia, biochemia krwi, profil lipidowy, profil wątrobowy, itd.).

Przewidywany termin rozpoczęcia badania: kwiecień 2023 r. 

Miejsce badania: Olsztyn.

Kontakt:

dr Natalia Drabińska
e-mail: n.drabinska@pan.olsztyn.pl
tel. +48 662 957 751

*BMI – Body Mass Index powstały przez podzielenie masy ciała podanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach

Czytaj więcej

Specjalista w Zespole Biologii Gamet i Zarodka

Stanowisko: specjalista

Miejsce pracy: Zespół Biologii Gamet i Zarodka

Wymiar etatu: pełny etat

Przewidywana data rozpoczęcia pracy: 1 luty 2023 r.

Oczekiwania:

Od kandydatka/ki będzie oczekiwało się prowadzenia następujących analiz laboratoryjnych:

  • ekstrakcja RNA z różnych tkanek i osocza krwi;
  • odwrotna transkrypcja;
  • real-time qPCR;
  • PCR;
  • izolacja białek i elektroforeza żelowa;
  • analizy metodą ELISA;
  • cytometria przepływowa;
  • przygotowywanie buforów/odczynników.

Ponadto, od kandydata oczekuje się wsparcia w prowadzeniu badań naukowych w zakresie:

  • zamawiania materiałów/odczynników;
  • przygotowywanie dokumentacji przetargowej;
  • prowadzenie wewnętrznej dokumentacji księgowej;
  • zapewnienie dostępności odczynników i buforów oraz prawidłowego funkcjonowania aparatury;
  • gotowość do wyjazdów w ramach doświadczeń terenowych;
  • kontakt z administracją Instytutu, przygotowywanie pism formalnych i innej dokumentacji.

Wymagania kwalifikacyjne:

  • ukończone studia na kierunku: biologia / biotechnologia / weterynaria / nauka o zwierzętach / technologia żywności / pokrewne;
  • co najmniej 2 lata doświadczenia w pracy laboratoryjnej;
  • biegłość w przeprowadzaniu analiz laboratoryjnych (przynajmniej 2 z wyżej wymienionych pozycji);
  • znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację;
  • bardzo dobre umiejętności organizacyjne i komunikacyjne;
  • wysoka dokładność i sumienność w wykonywaniu obowiązków;
  • silna motywacja do pracy i podnoszenia kwalifikacji;
  • samodzielność, umiejętność pracy w zespole i organizacji własnego miejsca pracy;
  • umiejętność obsługi komputera (pakiet MS Office).

Perspektywy:

  • praca w młodym, dynamicznie rozwijającym się zespole naukowym, otwartym na innowacyjne pomysły;
  • możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych w zakresie technik analitycznych z pełnym wsparciem merytorycznym;
  • możliwość zaangażowania w projekty badawcze z dodatkowym wynagrodzeniem;
  • praca zarówno biurowa, w laboratorium, jak i w terenie, nastawiona na osiągnięcie ambitnych rezultatów;
  • ewaluacja osiągnięć na cyklicznych zebraniach zespołowych, w atmosferze ukierunkowanej na wsparcie.

Wymagane dokumenty:

  • list motywacyjny;
  • CV zawierające wszystkie osiągnięcia niezbędne (np. wykaz metod) do oceny kwalifikacji;
  • inne dokumenty, które w ocenie kandydata mogą okazać się istotne dla rozpatrzenia jego kandydatury.

Zgłoszenia na konkurs należy przesłać na adres e-mail: j.papurzynska@pan.olsztyn.pl lub na adres (liczy się data stempla pocztowego):

Instytut Rozrodu Zwierząt Badań Żywności PAN
Dział Kadr
ul. Tuwima 10
10-748 Olsztyn

Termin składania dokumentów upływa w dniu 27.01.2022 r.

W CV prosimy o umieszczenie klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w procesie rekrutacji:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w dokumentach aplikacyjnych przez Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie z siedzibą 10-748 Olsztyn ul. Tuwima 10, w celu realizacji procesu rekrutacji wraz z publikacją na stronie internetowej Instytutu pełnych wyników konkursu”.

Klauzula informacyjna:

  1. Administratorem danych osobowych przetwarzanych w ramach procesu rekrutacji jest Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie z siedzibą 10-748 Olsztyn ul. Tuwima 10, tel. 89 523 46 86,
    e-mail: instytut@pan.olsztyn.pl.
  2. Kontakt z inspektorem ochrony danych osobowych jest możliwy pod w/w adresem.
  3. Podane dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji obecnego procesu rekrutacji i przechowywane do czasu jego zakończenia na podstawie wyrażonej zgody (zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a RODO).
  4. Osobie której dane dotyczą przysługuje prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  5. Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo dostępu do swoich danych osobowych, żądania ich sprostowania lub usunięcia. Wniesienie żądania usunięcia danych jest równoznaczne z rezygnacją z udziału w procesie niniejszej rekrutacji. Ponadto przysługuje jej prawo do żądania ograniczenia przetwarzania w przypadkach określonych w art. 18 RODO.
  6. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo do wniesienia skargi do prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych na niezgodne z prawem przetwarzanie jej danych osobowych. Organ ten będzie właściwy do rozpatrzenia skargi z tym, że prawo wniesienia skargi dotyczy wyłącznie zgodności z prawem przetwarzania danych osobowych, nie dotyczy zaś przebiegu rekrutacji.
  7. Dane udostępnione nie będą podlegały profilowaniu ani udostępnieniu podmiotom czy państwom trzecim. Odbiorcami danych mogą być instytucje upoważnione z mocy prawa.
  8. Podanie danych zawartych w dokumentach rekrutacyjnych nie jest obowiązkowe, jednak jest warunkiem koniecznym do udziału w procesie rekrutacji.

 

Czytaj więcej