Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie ogłasza dodatkowy nabór na STUDIA DOKTORANCKIE na lata 2015-2019 w dziedzinie nauk rolniczych, w specjalności:

  • nauka o żywności (Oddział Nauk o Żywności)

Studia w trybie stacjonarnym trwają cztery lata. Program naukowy obejmuje cykl wykładów i seminariów związanych z kierunkami badawczymi realizowanymi w Instytucie. Wykłady będą prowadzone przez specjalistów zatrudnionych w placówce organizującej studia, jak i reprezentujących inne renomowane ośrodki naukowe.  Część badań może być realizowana we współpracujących z Instytutem w ośrodkach zagranicznych. Ze szczegółowym programem studiów i zakresem prowadzonych badań w poszczególnych Zespółach Instytutu można zapoznać się na stronie internetowej: www.pan.olsztyn.pl

W ramach studiów doktoranckich będą realizowane następujące tematy badawcze pod opieką wymienionych naukowców:

  1. Aktywność biologiczna składników żywności z wykorzystaniem technik molekularnych w badaniach in vivo – prof. dr hab. J. Juśkiewicz
  2. Wpływ wysokich ciśnień hydrostatycznych na profil związków bioaktywnych i ich aktywność przeciwutleniającą, enzymatyczną i stabilność mikrobiologiczną żywności – dr hab. Wioletta Błaszczak, prof. nadzw.
  3. Żywność personalizowana  dla osób z problemami zdrowotnymi układu pokarmowego – dr hab. Barbara Wróblewska, prof. nadzw.
  4. Profil metabolomiczny oraz antyoksydacyjny substancji bioaktywnych w modelowych produktach spożywczych – prof. dr hab. Henryk Zieliński

O przyjęcie na I rok studiów doktoranckich mogą ubiegać się absolwenci szkół wyższych z tytułem zawodowym magistra (lub równorzędnym) oraz beneficjenci Diamentowego grantu. Rekrutację kandydatów przeprowadza Komisja na podstawie wymienionych niżej dokumentów oraz rozmowy kwalifikacyjnej, w części prowadzonej w języku angielskim. Uczestnicy studiów doktoranckich, przyjęci w ramach limitu miejsc, otrzymują stypendia na czas trwania studiów w wysokości ustalonej przez Dyrektora placówki.

Wymagane dokumenty: podanie o przyjęcie na studia ze wskazaniem preferowanej specjalności, kwestionariusz osobowy, życiorys zawodowy, dyplom ukończenia studiów wyższych (lub zaświadczenie z uczelni o wyznaczonym terminie obrony pracy magisterskiej), informacja o przebiegu studiów z podaną średnią ocen, 1-stronicowe streszczenie pracy magisterskiej oraz oryginał pracy magisterskiej do wglądu dla Komisji Rekrutacyjnej podczas rozmowy kwalifikacyjnej, posiadane certyfikaty znajomości języka angielskiego oraz zdanych egzaminów państwowych, opinia poprzedniego opiekuna naukowego (np. promotora pracy magisterskiej) lub opinia pracodawcy, wniosek o przyznanie stypendium (jeżeli kandydat się o nie ubiega), cztery fotografie legitymacyjne. Kandydat może dołączyć inne dokumenty, które według niego mogą mieć znaczenie w procesie rekrutacji.

Wymienione dokumenty należy złożyć w Kadrach Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie, ul. Tuwima 10, 10-748 Olsztyn do dnia 11 września 2015 r.

Rozmowa kwalifikacyjna odbędzie się 15 września 2015 r. o godz. 9.00 w Sali seminaryjnej Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie, ul. Tuwima 10.

Warunki i tryb rekrutacji

Wykaz wymaganych dokumentów

Wniosek o przyznanie stypendium

Data publikacji: 17.07.2015