„Roślinny poniedziałek”, czyli zróbmy sobie przerwę od jedzenia mięsa chociaż na jeden dzień w tygodniu. Nie tylko z troski o swoje zdrowie, ale również dla dobra naszej planety. Taka idea przyświecała nam podczas warsztatów kulinarnych, w trakcie których młodzież szkolna, nauczyciele i entuzjaści diety roślinnej przygotowali wegetariańskie wersje popularnych dań. W lunchowym menu m.in. szpinakowe kopytka na purée marchewkowo-pietruszkowym z imbirem i marynowanym tofu, oraz malinowa gryczanka z konfiturą z figi i śliwki. Kolacja to już prawdziwa uczta dla wielbicieli kuchni japońskiej – jednej z najzdrowszych kuchni świata! W roli głównej wegetariańskie sushi przygotowywane pod okiem jednego z naszych naukowców, dr hab. Radosława Kowalskiego, i szefowej kuchni japońskiej, Julii Wasyluk.

Dziękujemy Kuźni Społecznej Banku Żywności za gościnę, a Wam wszystkim za zaangażowanie i entuzjazm w kreowaniu swoich nowych, zdrowszych nawyków żywieniowych!

Warsztaty „Roślinny Poniedziałek” są częścią projektu EIT Food #AnnualFoodAgenda annualfoodagenda.com.

#AnnualFoodAgenda to projekt komunikacyjny finansowany ze środków EIT Food, czyli Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii ds. Żywności. EIT Food to wiodąca w Europie inicjatywa na rzecz tworzenia innowacji w branży rolno-spożywczej oraz budowania bardziej zrównoważonego, zdrowego i godnego zaufania systemu żywnościowego. Konsorcjum EIT Food składa się z kluczowych dla branży przedsiębiorstw, startupów, ośrodków badawczych i uniwersytetów z całej Europy. EIT Food to jedna z ośmiu Wspólnot Wiedzy i Innowacji ustanowionych przez Europejski Instytut Innowacji i Technologii (EIT), niezależny organ UE powołany w 2008 r. w celu stymulowania innowacji i przedsiębiorczości w całej Europie.


 

Data publikacji: 22.12.2021