To się zdarza w każdej kuchni. Wczorajsze pieczywo, zapomniana kanapka na dnie plecaka , stłuczone jabłko czy niedopita herbata. Każdego roku w polskich śmietnikach ląduje aż 18 000 000 talerzy pełnych jedzenia. Jak każdy z nas, w swoim domu może przyczynić się do walki z globalnym problemem marnowania żywności?

Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk wspólnie z Bank Żywności w Olsztynie i koncernem spożywczym Maspex przygotowali animowany przewodnik, który zainspiruje Was do wprowadzenia w życie kilku prostych zasad „zero waste”.

Film powstał w ramach projektu #AnnualFoodAgenda finansowanego przez Wspólnotę Wiedzy i Innowacji w obszarze Żywności EIT Food. Celem #AnnualFoodAgenda jest popularyzacja wiedzy na temat zdrowego odżywiania, bezpieczeństwa żywności, innowacji w sektorze rolno-spożywczym oraz problemu marnowania żywności wśród społeczeństwa. Projekt jest realizowany w 4 krajach UE – w Polsce, Wielkiej Brytanii, Finlandii i Hiszpanii. W Polsce prowadzą go naukowcy z @Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk eksperci z koncernu spożywczego Maspex Kariera oraz edukatorzy z Bank Żywności w Olsztynie

 

Data publikacji: 1.12.2020