Czy kiedykolwiek zastanawialiście się jak jedzenie wpływa na nasz organizm? Na pewno tak. Pierwszym skojarzeniem będzie prawodpodobnie zmiana wagi, rozrost tkanki mięśniowej, ilość energii potrzebnej do komfortowej pracy czy zmiany poziomu cholesterolu. Wszystkie te dywagacje są możliwe dzięki jednemu, bardzo pracowitemu narządowi. Naszemu mózgowi.

FOOD FOR THOUGHTS – to tytuł kursu online zrealizowanego przez Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie we współpracy z Uniwersytetem Turyńskim i Uniwersytetem Hohenheim w ramach działań Wspólnoty Wiedzy i Innowacji w obszarze żywności – EIT Food (www.eitfood.eu).

Kurs jest zamieszczony na platformie FutureLearn (https://www.futurelearn.com/courses/food-for-thought) i jest już otwarty na zapisy dla każdego chętnego internauty.

Podczas kursu zrealizowanego w formule masowych otwartych kursów online (ang. MOOC) pokażemy jak nasza dieta wpływa na działanie mózgu. Uczestnicy dowiedzą się jaka jest rola mózgu, w jaki sposób funkcjonuje, jaki wpływ na jego pracę niosą ze sobą określone grupy substancji, jakie są choroby związane z żywnością i mózgiem, a nawet jaki jest związek między emocjami a spożywaniem określonych pokarmów.

Na kurs zapisać się może każda chętna osoba. Przez pięć tygodni wiedza na temat mózgu i pożywienia zostanie przekazana w serii kilkuminutowych filmów, quizów, artykułów czy paneli dyskusyjnych.

Aby wziąć udział w kursie należy utworzyć darmowe konto na platformie FutureLearn (https://www.futurelearn.com/) oraz oczekiwać na powiadomienie o rozpoczęciu kursu. MOOC zakończony jest możliwością nabycia płatnego certyfikatu. Całość treści natomiast jest darmowa.

 

Data publikacji: 18.10.2018