Prowadzisz badania i zastanawiasz się, jak możesz się rozwijać, aby zostać nie tylko dobrym naukowcem, ale i menedżerem zespołu czy kierownikiem projektów? Mamy dla Ciebie propozycję bezpłatnego kursu w ramach 2. edycji Rising Managers Academy – Akademii Liderów Nauki, tworzonej przez Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie. Dowiesz się, jak umiejętnie składać wnioski o granty, jak być dobrym liderem zespołu badawczego i jak efektywnie komunikować swoje osiągnięcia wśród różnych grup odbiorców.

Zajęcia ruszają w styczniu 2024 r. i będą się odbywać do końca października – raz w miesiącu, stacjonarnie, w siedzibie Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie.

Czym jest RMA – Akademia Liderów Nauki?

Szkolenie dla naukowców w ramach Akademii Liderów Naukito nowa inicjatywa, która ma wspierać badaczy w rozwoju, przede wszystkim pod kątem umiejętności przywódczych, efektywnego ubiegania się o granty oraz komunikowania swoich pomysłów wśród społeczeństwa. Do udziału zapraszamy pracowników naukowych ze wszystkich dyscyplin badawczych!

Co w programie?

Ścieżka edukacyjna w Akademii Liderów Nauki została zaprojektowana wg. koncepcji design thinking. Naukowcy będą szkolić się w zakresie kompetencji miękkich tj. budowania zespołu, przygotowywania wniosków o dofinansowania, zarządzania projektami, sztuki negocjacji, autoprezentacji, i innych. Zajęcia będą miały w większości charakter praktycznego warsztatu z wykorzystaniem metod i narzędzi projektowych. Uczestnicy będą pracować nad wyzwaniem – od etapu badawczego do fazy tworzenia prototypu, a finalny efekt ocenią przedstawiciele otoczenia społeczno-gospodarczego. 

Zajęcia będą prowadzone w języku polskim i angielskim przez cenionych praktyków o dużym doświadczeniu w obszarze zarządzania karierą zawodową w sektorze nauki.

Jak się zapisać?

Jeśli chcesz się zgłosić, prześlij nam swoje CV i list motywacyjny na adres: k.wilczek@pan.olsztyn.pl 

Na zgłoszenia czekamy do 4 grudnia br. Liczba miejsc jest ograniczona.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny!

Więcej informacji o poprzedniej edycji Akademii (2022) tutaj.

Rising Managers Academy – Akademia Liderów Nauki – jest częścią projektu UE H2020 (952601) ERA Chairs WELCOME2 „Creating the Centre of Excellence in Nutrigenomics to optimize health and well-being”, realizowanym w Instytucie Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN.

Data publikacji: 8.11.2023