7. edycja Nutrition Winter School (NWS2023) odbędzie się w ostatnim tygodniu stycznia 2023 roku w miejscowości Saariselkä w Laponii (Finlandia). Temat konferencji – „The Saga of the Gut” – pozwoli uczestnikom zrozumieć różne aspekty funkcjonowania jelit w zdrowiu i przy stanach chorobowych.

NuGO oferuje wsparcie

Europejska Organizacja Nutrigenomiki NuGO jest prestiżowym międzynarodowym stowarzyszeniem uniwersytetów i instytutów badawczych skupiających się na wspólnym rozwoju obszarów badawczych żywienia molekularnego, żywienia spersonalizowanego, nutrigenomiki i biologii systemów żywieniowych. Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN jest częścią NuGO i dzięki temu młodzi naukowcy zatrudnieni w naszym Instytucie mogą otrzymać wsparcie finansowe na udział w NWS2023.

Wszyscy doktoranci i naukowcy zatrudnieni na stanowisku post-doc (< 3 lata od uzyskania doktoratu) z organizacji członkowskich NuGO mają szansę otrzymać jeden z 3 grantów w wysokości 500 €, który pokrywa część opłat rejestracyjnych Early Bird na NWS2023 (650 €). Mimo że rejestracja Early Bird została już zamknięta, NuGO wynegocjowało z organizatorami niższe opłaty dla beneficjentów grantu.

Ponieważ rejestracja do Nutrition Winter School 2023 kończy się 9 grudnia 2022, ostateczny termin ubiegania się o wsparcie finansowe od NuGO to 1 października 2022. Wnioski o granty powinny być kierowane na adres nugo@wur.nl i zawierać CV oraz abstrakt wystąpienia na Nutrition Winter School 2023. Więcej informacji na temat grantu można znaleźć na stronie NuGO.

Nutrition Winter School 2023

Organizatorzy Nutrition Winter School, Medical Nutrition Physiology Group Uniwersytetu w Helsinkach, postawili sobie za cel zgromadzenie najbardziej uzdolnionych naukowców na początkowych etapach swojej kariery oraz doświadczonych ekspertów, którzy wspólnie podejmą tematykę zdrowia jelit.

Podczas NWS2023 odbędą się liczne wykłady i sesje naukowe, na których specjaliści przedstawią ostatnie osiągnięcia w dziedzinie żywienia – z molekularnego, eksperymentalnego i klinicznego punktu widzenia. Uczestnicy dowiedzą się, jak wchłaniane i transportowane są składniki odżywcze w układzie pokarmowym, jak powstaje mikrobiom oraz czy jelita wpływają na naszą odporność i układ neurologiczny. Naukowcy omówią także najnowsze osiągnięcia diagnostyczne, które już teraz mogą mieć zastosowanie kliniczne oraz zastanowią się jaką rolę odgrywają geny w funkcjonowaniu zdrowych jelit. Cały program Nutrition Winter School 2023 jest dostępny tutaj.

Podczas NWS2023 uczestnicy będą mieli okazję do wymiany poglądów ze światowej sławy ekspertami. W sesjach wystąpią tacy prelegenci, jak: prof. Magnus Simren z University of Gothenburg; prof. Michael Müller z University of East Anglia; prof. Michael Schemann z Technical University of Münich i wielu innych.

NWS2023 to wyjątkowa okazja dla każdego naukowca, który chce podnieść swoje kompetencje w zakresie nauki o żywieniu, a przy tym spędzić czas w niezwykłym, malowniczym miejscu.

 

Data publikacji: 26.09.2022