W dniach 13-14 sierpnia mogliście spotkać nas w strefie edukacji Olsztyn Green Festival 2022. Przez dwa intensywne dni nasi naukowcy przybliżali wam zagadnienia bezpieczeństwa żywności i zdrowego odżywiania. Zaprezentowaliśmy aktywności, które na co dzień Instytut realizuje w ramach projektów EIT Food.

Dzięki EIT Food #InformPack sprawdziliście swoje siły w prawidłowym segregowaniu materiałów do pakowania żywności, rozszyfrowaliście symbole umieszczane przez producentów na opakowaniach, a także poznaliście oryginalne metody przetwarzania odpadów.

W strefie EIT Food #FoodScienceClass przenieśliście się do klasy naukowej, w której wykrywaliście obecność skrobi w żywności, tworzyliście molekularne perły i uczyliście się prawidłowego przechowywania produktów spożywczych.

Za sprawą EIT Food #FarmingSimulator wcieliliście się w rolę nowoczesnego rolnika, który wykorzystuje technologie w celu prowadzenia gospodarstwa w możliwie zrównoważony sposób, a biorąc udział w quizie poznaliście tajniki rolnictwa precyzyjnego.

Fotorelacja


Data publikacji: 17.08.2022