Joanna Najmuła, doktorantka w Zakładzie Mechanizmów Działania Hormonów naszego Instytutu znalazła się wśród 20 polskich stypendystów prestiżowego Programu Fulbrighta w kategorii Fulbright Junior Research Award. Joanna wyjedzie do USA w przyszłym roku akademickim.

W ramach stypendium, Joanna Najmuła zrealizuje swój projekt badawczy pt.: „Unravelling the mysterious role of miR-23b during early pregnancy” na Yale University. Będą to badania skupione na określeniu roli microRNA – miR-23b w modulacji funkcji komórek trofoblastu, które mogą być kluczowe dla powodzenia interakcji zarodek-matka na wczesnych etapach ciąży. Badania wykonywane będą pod okiem specjalisty zajmującego się biomechaniką żywych komórek – Dr. Michaela Murrella z Laboratorium Żywej Materii.

Promotorem pracy doktorskiej Joanny Najmuły w Instytucie jest prof. Monika Kaczmarek, kierownik Laboratorium Biologii Molekularnej i laureatka Programu Fulbrighta w kategorii Fulbright Senior Research Award z 2009 roku.

Program Fulbrighta przez wielu uznawany jest za jeden z najbardziej prestiżowych programów wymiany na świecie, z reputacją daleko wykraczającą poza środowisko akademickie. W Polsce grono absolwentów liczy już ponad cztery tysiące osób.

Pełną listę tegorocznych stypendystów można znaleźć na stronie Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta

 

Data publikacji: 5.02.2020