6 grudnia na Czarnym Groniu w Rzykach odbyły się Mikołajki ZERO WASTE z EIT Food, które były ósmym i ostatnim wydarzeniem organizowanym w ramach projektu #AnnualFoodAgenda.

Naukowcy z Instytutu PAN w Olsztynie, edukatorzy z Banku Żywności oraz reprezentanci firmy Maspex omówili z uczniami i nauczycielami z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Wadowity tematy dotyczące najnowszych trendów ekologicznych „zero waste”.

Uczestnicy poznali metody na niemarnowanie żywności, które można zastosować w łatwy sposób w codziennym życiu, a także poznali działalność Polskich Banków Żywności. Eksperci z Polskiej Akademii Nauk z Olsztyna przygotowali dla młodzieży stanowiska edukacyjne, dzięki którym uczestnicy mogli zdobyć nie tylko nową wiedzę, ale także samodzielnie wykonać analizy laboratoryjne. Wszyscy prowadzący zachęcali uczestników do ponownego używania resztek żywności. Ponadto uczniowie poznali bliżej proces liofilizacji, czyli jednej z metod utrwalania żywności, a także cechy żywności funkcjonalnej i jej wpływu na samopoczucie i zdrowie konsumenta.

Formuła spotkania mikołajkowego umożliwiła każdemu bezpośredni kontakt z ekspertami i dostarczyła uczniom kilku niespodzianek.

 

annual-food-agenda-logo

 

PATRONAT MEDIALNY


 

Data publikacji: 17.12.2019