Dr hab. Radosław Kowalski i dr Daniel Żarski uzyskali prestiżowy tytuł „Top Peer Reviewer 2019” w rankingu ogłoszonym przez portal Publons.

Ranking został przygotowany dla każdej z 22 dyscyplin Essential Science Indicators (ESI), które są zgodne z Web of Science. Nagrody przyznano najbardziej aktywnym recenzentom w różnych dziedzinach nauki, wyróżniając te osoby, które znalazły się w pierwszym procencie pośród wszystkich indeksowanych recenzentów z całego świata. Miło nam zakomunikować, że w grupie „Top 1% in Field” w dziedzinie „Plant and Animal Science” wyróżnieni zostali dr hab. Radosław Kowalski i dr Daniel Żarski z Zespołu Andrologii Molekularnej w Zakładzie Biologii Gamet i Zarodka IRZiBŻ. Wspomniana nagroda została przyznana za wykazanie się wyjątkową liczbą recenzji oraz włożonym wysiłkiem przy sporządzaniu merytorycznych recenzji manuskryptów.

Publons jest powstałą w Nowej Zelandii dynamicznie rozwijającą się internetową platformą, a zarazem serwisem internetowym, który zbiera, analizuje i pomaga w przedstawieniu danych związanych z procesem edytorstwa oraz recenzji artykułów wysłanych do publikacji w czasopismach naukowych. Platforma ta należy obecnie do grupy Claritive Analytics, właściciela między innymi bazy danych i serwisu Web of Science. Partnerami Publons są takie wydawnictwa i organizacje jak: Springer Nature, Wiley, IOP Publishing, Oxford University Press, Cambridge University Press i in.

 

Data publikacji: 23.09.2019