„Be Bold. Never Regular” to motto przewodnie wyjątkowej konferencji TEDx, organizowanej z okazji 60 – lecia Programu Fulbright w Polsce. Prelegentami konferencji TEDXFulbrightWarsaw będą wybitni absolwenci programów Fulbrighta, a wśród nich prof. Monika Kaczmarek z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie. Są to nie tylko eksperci w swoich dziedzinach akademicko-naukowych, ale przede wszystkim osoby, które mają odwagę i ciekawość świata. Opowiadając o swoich badaniach naukowych, ale też osiągnięciach spoza obszaru kariery akademickiej, będą inspirować publiczność do wyróżnienia się z tłumu.

Konferencja odbędzie się 29 stycznia w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. W tym dniu minie dokładnie 100 lat od nawiązania polsko-amerykańskich stosunków dyplomatycznych, w których Program Fulbright odgrywa ważną rolę, rozwijając i wzmacniając współpracę naukową i kulturalną pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi.
Udział w TEDXFulbrightWarsaw jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona. Wymagana jest rejestracja poprzez wypełnienie ankiety dostępnej na stronie wydarzenia. Link do ankiety.

Aby otrzymywać informacje odnośnie wydarzenia, prelegentów i dodatkowych aktywności warto dołączyć do wydarzenia na FB o nazwie TEDxFulbrightWarsaw oraz odwiedzić oficjalną stronę wydarzenia.

Pierwsze spotkanie TED (Technology, Entertainment, Design) odbyło się w 1984 roku, a od lat 90′ konferencja odbywa się regularnie co roku. Na każdym wydarzeniu z tego cyklu znani prelegenci głoszą „idee warte rozpowszechniania”. Przemawiali na nich m.in. Bill Gates, Desmond Tutu, Steve Jobs, czy Bono. Wszyscy dostają kilkanaście minut, by zarazić swoją ideą, pasją, opowiedzieć o wynalazku, natchnąć nadzieją. Bilety rozchodzą się błyskawicznie, a najlepsze wystąpienia są potem oglądane przez miliony internautów w serwisie YouTube.

 

Data publikacji: 30.11.2018