Mikroskop w smartfonie, badanie promieniowania kosmicznego, eksperymenty z kuchni molekularnej, wirusy giganty i pokaz… mody spożywczej. Te i wiele innych atrakcji przygotują dla nas naukowcy z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN, organizatorzy Nocy Naukowców, którą w tym roku gościć będzie Galeria Warmińska.

28 września pasaże Galerii Warmińskiej zamienią się w widowiskowe laboratoria, w których będziemy badać, odkrywać, eksperymentować i uczyć się przez zabawę! To będzie najdłuższa Noc w roku, bo już od 10:00 rano na gości czekać będą m.in. warsztaty wykrywania antyoksydantów, kurs badania odcisków palców, pokazy Centrum Nauki Kopernik i quizy naukowe z nagrodami.

Biorąc udział w atrakcjach przygotowanych przez naukowców będzie można m.in. zrozumieć jak fermentuje piwo czy jogurt, sprawdzić czym są liofilizaty i wykorzystać je do stworzenia własnych kosmetyków, a także zobaczyć jak wygląda praca w laboratorium kryminalistycznym. Odwiedzimy mobilny las w szkatułce i poznamy przyszłość żywienia w dobie robotów i drukarek 3D. A eksperymenty chemiczno-fizyczne przeprowadzimy z samą Marią Skłodowską-Curie!

Noc Naukowców potrwa do godziny 20:00. Wstęp wolny.

Organizatorzy:

Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN, Galeria Warmińska

Partnerzy:

Oddział Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie i w Białymstoku z siedzibą w Olsztynie; Wojewódzka Biblioteka Publiczna; Nadleśnictwo Olsztynek; Bank Żywności w Olsztynie; Instytut Rybactwa Śródlądowego; EIT Food; Instytut Fizyki Jądrowej PAN.

http://www.nocnaukowcow.olsztyn.pl

Dołącz do wydarzenia na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/730191077324209/

 

Data publikacji: 19.09.2018