Marszałek woj. warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin nagrodził instytucje i mieszkańców regionu za szczególne zasługi w promowaniu regionu w 2017 roku. XV jubileuszowa Gala „Laur Najlepszym z Najlepszych” odbyła się wczoraj (5.04) w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej” w Olsztynie. Wśród laureatów znalazł się Instytut PAN w Olsztynie doceniony za sukcesy na forum krajowym i międzynarodowym, które przyczyniły się do budowania pozytywnego wizerunku regionu Warmii i Mazur.

Konkurs „Laur Najlepszym z Najlepszych” organizowany jest od 2004 roku. Do tej pory kapituła konkursu wyróżniła ponad 350 ambasadorów województwa warmińsko-mazurskiego w kilkunastu kategoriach, m.in. nauka, kultura, edukacja, środowisko, innowacje i rozwój.

To już trzeci Laur „Najlepszym z Najlepszych” dla Instytutu PAN w Olsztynie. W 2008 roku Laur za wybitne osiągnięcia naukowe otrzymali prof. Mariusz Piskuła, prof. Dariusz Skarżyński i prof. Ryszard Amarowicz. Rok później, w kategorii Nauka i Edukacja, uhonorowane zostały dr hab. Marta Siemieniuch, dr hab. Agnieszka Wacławik i dr hab. Mariola Słowińska.

Lista laureatów

Galeria zdjęć

 

Data publikacji: 6.04.2018